Vydajte sa na turistiku pri Novej Ľubovni

Na Slovensku sa nachádza mnoho malých obcí, ktoré skrývajú svoju osobitú krásu a bohaté kultúrne dedičstvo. Jednou z takýchto skvostných miest je aj obec Nová Ľubovňa. Obec Nova Ľubovňa má približne 5 000 obyvateľov.

Kultúrna pokladnica

Nová Ľubovňa sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorá siaha až do stredoveku. Prvá písomná zmienka o obci sa datuje až do 14. storočia. Hrad Nová Ľubovňa dominuje nad obcou s výhľadom na okolitú krajinu.

Nová Lubovňa leží na úpätí Vysokých Tatier

Obec Nová Ľubovňa sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenska, na úpätí Vysokých Tatier pri meste Stará Ľubovňa. Táto výhodná poloha umožňuje obyvateľom a návštevníkom užívať si nádherný výhľad na panorámu tatranských vrcholov. Malá Ľubovňa je obklopená krásnou prírodou a ponúka možnosti pre turistiku, cyklistiku a outdoorové aktivity.

Aktivity pre všetkých

Okrem pôsobivej prírody ponúka Nová Ľubovňa aj rôzne aktivity pre obyvateľov a návštevníkov. Okolie Novej Ľubovne ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás a poskytuje možnosti na objavovanie krajiny.

Tradičné podujatia

Nová Ľubovňa sa pyšní svojimi tradíciami a kultúrnymi podujatiami, ktoré oživujú dedičstvo miesta. Rôzne folklórne a historické festivaly sa konajú počas celého roka a prispievajú k bohatej kultúrnej atmosfére obce. Medzi tradičné udalosti patrí napríklad Jarmok Nová Ľubovňa, ktorý priláka množstvo návštevníkov a obyvateľov.

Nová Ľubovňa je miestom, kde sa spája krásna príroda a história. Okolie ponúka plno možností na turistické aktivity, ktoré vás očaria.