Bardejov, ležiaci na severovýchode Slovenska v regióne Šariš, je okouzlujúce mesto s bohatou históriou a jedinečnou atmosférou. Pýši sa zachovalým stredovekým centrom, ktoré je od roku 2000 zapísané medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO. Okrem historických pamiatok ponúka Bardejov aj krásnu okolitú prírodu a širokú škálu aktivít pre turistov i miestnych obyvateľov.

Poloha a obyvatelia

Bardejov sa nachádza v Prešovskom kraji, údolí rieky Topľa, na severe Slovenska. S približne 32 000 obyvateľmi je to jedno z najvýznamnejších historických miest na Slovensku. Jeho poloha v blízkosti hraníc s Poľskom a Ukrajinou ho robí strategicky dôležitým strediskom pre región.

Čo robiť v okolí Bardejova?

Okolie Bardejova je bohaté na prírodné krásy a historické pamiatky. Návštevníci tu môžu objavovať úchvatné hory, zelené lúky a malebné dedinky. Blízko mesta sa nachádza Národný park Pieniny, kde si môžete vychutnať krásy prírody pri turistike, cyklistike a plavbe na Dunaji.

  • Turistika – V okolí Bardejova sa nachádza viacero turistických trás rôznej náročnosti.
  • Cyklistika – V regióne je vybudovaná sieť cyklotrás pre rôzne typy cyklistov.
  • Lyžovanie – V zimnom období si môžete zalyžovať v lyžiarskych strediskách v okolí.
  • Rafting – Na rieke Topľa sa môžete splaviť na raftoch.
  • Rybolov – V okolí Bardejova sa nachádza viacero rybníkov a riek, kde si môžete zachytiť ryby.

Atrakcie v Bardejove

V Bardejove nájdete množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu. Niektoré z najvýznamnejších zahŕňajú:

  • Bardejovské námestie s radnicou a historickými domami
  • Kostol svätého Egidia, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO
  • Bardejovské kúpele, kde si môžete užiť relaxáciu a liečebné kúry

Prečo navštíviť Bardejov?

Bardejov je jedinečné mesto, ktoré vás okúzli svojou atmosférou, krásnou architektúrou a bohatou históriou. Jeho zachovalý stredoveký charakter a zachovalosti z minulosti robia z tohto mesta nezabudnuteľné miesto na návštevu. Ak máte záujem o históriu, kultúru alebo prírodu, Bardejov má čo ponúknuť.

Bardejov je skutočným skvostom na severe Slovenska, ktorý láka návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a historickými pamiatkami. Navštívte toto úžasné mesto a objavte jeho bohaté dedičstvo, prírodné krásy a pôvabnú atmosféru. Bardejov vás určite očarí a nechá vám nezabudnuteľné spomienky.