Mesto pod Vysokými Tatrami – Poprad

Mesto Poprad, ležiace pod majestátnymi Tatrami, láka návštevníkov svojou pôvabnou kombináciou prírodnej krásy, kultúrnych pokladov a aktívných možností oddychu.

Mesto Poprad

So svojimi približne 55 000 obyvateľmi, Poprad je jedným z tých miest, ktoré kombinujú pôvab starých uličiek s okúzľujúcim výhľadom na Vysoké Tatry. Poprad sa môže pýšiť svojím úžasným geografickým umiestnením. S výhľadom na impozantné Vysoké Tatry, toto mesto vytvára ideálnu základňu pre milovníkov prírody a turistiky. Nech už ste nadšeným turistom alebo len hľadáte pokojné miesto pre oddych, Poprad vás určite očarí svojou prírodnou krásou. Nachádza sa 80 km na západ od Prešova.

Atrakcie pre každého

Poprad má pre svojich návštevníkov pripravené rôznorodé zážitky. Pre rodiny s deťmi je tu moderná ZOO s rôznymi druhmi zvierat, ktorá ponúka vzdelávacie a zábavné programy. Pre milovníkov adrenalínu je k dispozícii možnosť vyskúšať si indoor skydiving alebo skákanie s padákom s výhľadom na Tatry.

Termálne Kúpalisko Aquacity

Počas teplejších, ale aj chladnejších mesiacoch môžete relaxovať v termálnom kúpalisku Aquacity, kde termálna voda ponúka ideálny spôsob na regeneráciu tela a duše. S množstvom bazénov, tobogánov a wellness služieb, je to miesto, kde si môžete príjemne oddýchnuť.

Horská turistika v okolí Popradu

Okolie Popradu ponúka množstvo možností pre horskú turistiku s nádhernými výhľadmi a rôznorodými terénmi. Tu je niekoľko populárnych turistických trás a oblastí, ktoré môžete v okolí Popradu objaviť:

Vysoké Tatry

Najvýraznejším prírodným javom v blízkosti Popradu sú Vysoké Tatry. Na túry do tejto oblasti môžete vyraziť priamo z Popradu a výber trás je pestrý. Jednou z najobľúbenejších turistických destinácií je napríklad Hrebienok, odkiaľ vedú trasy na Slavkovský štít, Rysy, alebo na Skalnaté pleso. Ďalšie známe trasy zahŕňajú najvyššiu horu Vysokých Tatier – Gerlachovský štít.

Slovenský Raj

Slovenský Raj, ďalší národný park v blízkosti Popradu, je známy svojimi skalnými úzkymi priepasťami, vodopádmi a dobrodružnými turistickými chodníkmi. Populárne sú trasy ako Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo Veľký Sokol.

Malá Fatra

Na juhozápad od Popradu nájdete pohorie Malá Fatra. Táto oblasť ponúka nádherné výhľady na hory a skalnaté vrchy, kde sa nachádza napríklad Velký Rozsutec alebo Maly Kriváň a sú určené skôr pre skúsenejších turistov.

Levočské vrchy

Severovýchodne od Popradu ležia Levočské vrchy, ktoré sú charakteristické krásnymi lesmi a malebnými kopcami. Trasy vedúce okolo historických dedín a prírodných rezervácií sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie túry.

Spišská Magura

Spišská Magura, nachádzajúca sa západne od Popradu, poskytuje pestré možnosti turistických ciest s krásnymi výhľadmi na Spišskú kotlinu a Vysoké Tatry. Vyberte si trasu, ktorá vás zavedie do prírodných rezervácií a na malebné vrcholy.

Mesto s otvoreným srdcom

Poprad je nielen o atrakciách a pamiatkach, ale aj o jeho ľuďoch. Pohostinní obyvatelia vás uvítajú s otvorenou náručou a príjemnou atmosférou. Ochutnajte miestne jedlá, objaviť tradičné obchody a zažiť pohodu tohto malebného mesta.

Poprad, s jeho kombináciou prírody, histórie a kultúry, je miestom, kde sa môžete cítiť ako doma. Bez ohľadu na to, či ste návštevník hľadajúci dobrodružstvo alebo pokojný oddych, Poprad má pre vás pripravené zážitky, ktoré vo vás zanechajú príjemný dojem.