Zažite pravú slovenskú atmosféru v Rožňave

Rožňava, okresné mesto ležiace v Košickom kraji na Slovensku, sa pýši bohatou históriou siahajúcou až do 12. storočia. Toto malebné mesto s necelými 16 000 obyvateľmi sa nachádza v Rožňavskej kotline, obklopené krásnymi lesmi a vrchmi Slovenského raja a Národného parku Slovenský kras. Od Košíc je Rožňava vzdialená 70km.

Okolitá krása a bohatá história

Okolie Rožňavy ponúka turistom širokú škálu aktivít. V lete sa môžete vydať na turistiku a cyklistiku po značených chodníkoch v Slovenskom raji a Slovenskom krase, navštíviť jaskyne Domica a Gombasek, alebo splaviť rieku Hnilec. V zime si môžete vychutnať lyžovanie v stredisku Plejsy.

Milovníci histórie si prídu na svoje v historickom centre Rožňavy, kde sa nachádza viacero pamiatok, ako napríklad Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Betliarsky kaštieľ, Banícke múzeum a Mestská veža.

Tipy na výlety

Betliarsky kaštieľ

Nádherný kaštieľ v barokovom štýle, ktorý je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. V kaštieli sa nachádza múzeum s rozsiahlou zbierkou umeleckých predmetov a nábytku.

Slovenský raj

Národný park s unikátnymi skalnými útvormi, roklinami a vodopádmi. V Slovenskom raji sa nachádza viacero turistických chodníkov, z ktorých najznámejší je Ferrata Tomášovský výhľad.

Jaskyňa Domica

Najdlhšia sprístupnená jaskyňa na Slovensku s bohatou krasovou výzdobou. Jaskyňa je známa najmä svojimi podzemnými jazerami a vodopádmi.

Gotická cesta

Turistická trasa vedúca po miestach s gotickými pamiatkami v Gemer-Malohonte. Na trase sa nachádza viacero kostolov, kaštieľov a pevností.

Prečo navštíviť Rožňavu?

Rožňava je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú spoznať krásy Slovenska, oddýchnuť si v malebnej prírode a zažiť pravú slovenskú atmosféru. Mesto ponúka širokú škálu aktivít pre dospelých aj deti.

Ak hľadáte miesto, kde môžete uniknúť z bežného ruchu a prežiť autentický zážitok slovenskej krajiny, Rožňava je tou správnou voľbou. Je to miesto, kde sa môžete ponoriť do histórie, objavovať prírodu a vychutnávať si pohodovú atmosféru malebného slovenského mesta.